ADHD bij volwassenen
Laatste inzichten over diagnose, therapie en begeleiding
Laatste inzichten over diagnose, therapie en begeleiding
Dinsdag 21 april 2026
NIEUW IN 2026
Tim Walrave is psychiater en sinds 1 september 2024 medisch directeur bij ADHDcentraal. Daarvoor was Tim Walrave de A-opleider Psychiatrie bij Mediant GGZ te Enschede in Oost Nederland.
Hij is eerst opgeleid tot huisarts en daarna psychiater geworden. Vervolgens heeft hij de afgelopen twintig jaar als ziekenhuispsychiater gewerkt, met specialisatie zwangerschapsgerelateerde psychiatrie.
In 2020 werd hij gevraagd om A-opleider Psychiatrie te worden. 'Diagnostiek, communicatie, samenwerking, psychotherapie en persoonlijke ontwikkeling zijn belangrijk in de opleiding tot psychiater, zodat er deskundigheid en professionaliteit ontstaat met een goed behandelcontact waarbij passende zorg wordt geleverd.' In 2022 is Tim uitgeroepen tot beste universitair docent psychiatrie van Nederland.
Hij werd gekozen vanwege zijn enthousiaste, sterk inhoudelijke en bevlogen wijze van lesgeven en de aangename en veilige sfeer tijdens de lessen’, aldus de jury van de Psychiatrie Tutor Prijs 2022.
Heike Hornschemeyer is Verpleegkundig Specialist GGZ, locatie manager en praktijkopleider bij ADHDcentraal. Zij geeft deskundigheidsbevordering aan huisartsen mbt praktische handvaten in het herkennen van onderliggende ADHD en behandelmogelijkheden. Daarnaast is zij docent complex klinisch redeneren aan de opleidingsinstelling GGZ VS. Eerder was Heike werkzaam bij Antes/Parnassia. In haar hele loopbaan heeft zij zich ingezet voor zorgvuldige diagnostiek en efficiente behandeling waarbij de patient centraal staat.
Jihane Karmaoui is sinds 2024 werkzaam als ziekenhuispsychiater bij het Medisch Spectrum Twente. Na haar opleiding tot psychiater bij Mediant, waar zij brede ervaring opdeed binnen diverse deelgebieden van de psychiatrie, ontwikkelde zij een sterke affiniteit voor de ziekenhuispsychiatrie. Naast de algemene ziekenhuispsychiatrie heeft zij een bijzondere interesse in de zwangerschapsgerelateerde psychiatrie en in psychiatrische klachten in samenhang met hormonale schommelingen, zoals tijdens de overgang.
In haar huidige functie richt zij zich op de zorg voor zwangere en postpartum vrouwen, en op de invloed van hormonale veranderingen op psychiatrische klachten gedurende het leven van een vrouw, waaronder ADHD. Het afgelopen jaar zette zij zich in voor de ontwikkeling van zorg voor zwangere en postpartum vrouwen, waarbij zij een groepsbehandeling opzette met een uitgebreider en multidisciplinair aanbod dan elders in de regio. Daarnaast is zij betrokken bij de opleiding van huisartsen in opleiding (HAIO’s), die zij begeleidt en superviseert. In de toekomst wil zij een grotere rol vervullen binnen het onderwijs, met als doel haar kennis en ervaring verder te delen met de nieuwe generatie artsen en psychiaters.
Meike van der Kooij is psycholoog en sinds 2024 werkzaam bij ADHDcentraal, waar zij zich richt op de behandeling van volwassenen met ADHD. Daarvoor werkte zij met kinderen en jongeren met ADHD, waardoor zij de ontwikkeling van ADHD van kindertijd tot volwassenheid goed leerde kennen.
Na haar master Klinische Psychologie (richting Kind en Jeugd, 2023) besloot Meike haar expertise in te zetten binnen de volwassenenzorg. Zij zag in haar omgeving hoe uitdagingen uit de kindertijd vaak doorwerken in het volwassen leven en wilde daar juist in de behandeling van volwassenen verschil in maken. Bij ADHDcentraal geeft zij cognitieve gedragstherapie (CGT) en helpt zij cliënten om meer inzicht, structuur en balans in hun dagelijks leven te vinden.
In haar werk vindt Meike het belangrijk om verder te kijken dan de diagnose alleen. Zij hecht waarde aan persoonlijk contact, samenwerking en het versterken van eigen regie. De behandeling richt zich niet alleen op het omgaan met ADHD-symptomen, maar ook op het ontwikkelen van zelfacceptatie. Haar werkwijze is warm en zorgvuldig, met oog voor zowel de uitdagingen als de kwaliteiten die vaak samengaan met ADHD.
Cliënten ervaren Meike als een betrokken, rustige en deskundige behandelaar. Ze weet theorie te vertalen naar praktische handvatten en creëert een veilige sfeer waarin cliënten in hun eigen tempo inzicht en balans vinden.
Dhr. Ravian Wettstein, parttime promovendus aan farmacologie Amsterdam UMC, locatie AMC en arts-assistent bij ADHDcentraal. Het proefschrift gaat over het optimaliseren van de behandeling van ADHD bij volwassenen. Hij is momenteel bezig met het afronden van zijn thesis en zal het ergens begin volgend jaar mogen verdedigen. Naast zijn promotie en klinisch werk geeft hij vaker nascholing op het gebied van ADHD voor oa ADHD-netwerk en Psyfar.
Is autismespecialist met 25 jaar onderwijservaring in regulier en speciaal onderwijs. Suzanne is Cum Laude geslaagd voor haar master SEN studie (2014). Zij won met haar onderzoek ‘Autisme, een andere wereld’ de Fontys ‘Denk groter prijs 2014′ en de prestigieuze NVA-HanneMieke prijs. Zij schreef de boeken ‘Autisme anders bekijken’ (2015) en 'Vind je eigen weg met jouw autisme' (2018). Daarnaast ontwikkelde zij ontwikkelde het Autismepaspoort en de Jouw Autisme Methodiek (2022).
Suzanne wil mensen inspireren om vérder te kijken dan het gedrag dat je ziet. Ze verzorgt allerhande scholing over autisme, is voorzitter van de NVA Expertgroep Autisme & Onderwijs en wordt door het CCE ingezet als consulent autisme. De combinatie van haar zeer brede theoretische kennis, praktijkervaring en het feit dat zij zelf ervaringsdeskundige is, ervaren deelnemers als zeer boeiend en inspirerend. "De manier waarop Suzanne de cursus geeft is inspirerend, sprankelen, positief en enthousiast!"
Valentina is neuropsycholoog en promovendus aan het Amsterdam UMC, afdeling Klinische Farmacologie. Haar onderzoek richt zich op de rol van digitale therapieën bij het verbeteren van de diagnostiek, monitoring en behandeling van psychische stoornissen, met speciale aandacht voor sekseverschillen bij ADHD en het gebruik van mHealth-toepassingen bij alcoholstoornissen (AUD). Daarnaast coördineert zij het BRISA-consortium, dat digitale biomarkers ontwikkelt om risicofactoren voor AUD te identificeren met behulp van machine learning.
Valentina behaalde haar master Neuropsychologie aan de Universiteit Utrecht en werkte eerder als clinicus in Chili, waar zij nog steeds online patiënten begeleidt. Zij is medeoprichter van een platform dat klinische supervisie biedt aan zorgprofessionals en heeft ruime ervaring in het opleiden en superviseren van clinici op het gebied van cognitieve diagnostiek. Ook droeg zij bij aan de ontwikkeling en standaardisatie van cognitieve tests en geeft zij regelmatig lezingen over ADHD, neuroontwikkeling en digitale gezondheid. Momenteel is zij gastdocent op het gebied van mHealth-toepassingen bij psychische stoornissen, met een bijzondere focus op ADHD bij volwassenen.
Bij de 4e inschrijving is de 5e gratis!
Neem dan contact met mij op via onderstaande button, dan help ik je graag verder!
Stel je vraag