Reviews
Het merendeel van onze cursusdeelnemers en aanvragen zijn zeer tevreden over onze service en komen daarom regelmatig bij ons terug!
Een cliënt vraagt om inzage in zijn dossier. Tegelijk belt een familielid met vragen over de behandeling en twijfel je wat je wel en niet mag delen. Welke wetgeving is hier van toepassing en hoe handel je juridisch correct?
Zorgprofessionals krijgen dagelijks te maken met wet- en regelgeving. Van patiëntenrechten en privacy tot klachtenprocedures en tuchtrecht. Het is belangrijk om te weten welke regels gelden en hoe je deze toepast in de praktijk.
Tijdens de cursus Wet- en regelgeving in de gezondheidszorg krijg je een helder overzicht van de belangrijkste juridische kaders binnen de zorg. In drie cursusdagen leer je wat deze wetten betekenen voor jouw dagelijkse werk en hoe je zorgvuldig omgaat met juridische vraagstukken.
Na afloop van deze cursus:
• Heb je inzicht in belangrijke zorgwetten zoals de Wet BIG, WGBO, Wkkgz, AVG, Wzd en Wvggz
• Ken je de belangrijkste patiëntenrechten, zoals informatie, toestemming en inzage in het dossier
• Begrijp je de regels rond privacy en het medisch beroepsgeheim
• Weet je hoe klacht- en tuchtrecht werken en wat dit betekent voor jouw rol als zorgprofessional
• Kun je omgaan met juridische vraagstukken bij wilsonbekwame, psychiatrische of minderjarige patiënten
• Heb je basiskennis van medisch strafrecht
De cursus combineert juridische kennis met praktijkgerichte voorbeelden en casuïstiek. Door de kleine groepsgrootte is er veel ruimte voor vragen, discussie en het bespreken van situaties uit je eigen werkpraktijk.
Wil je meer zekerheid krijgen in het omgaan met wet- en regelgeving in de zorg? Schrijf je dan in voor deze cursus.
De cursus 'Gezondheidsrecht' bestaat uit drie interactieve lesdagen van 9.30 tot 16.00 uur.
Onderstaand vind je een inhoudelijk overzicht per dag.
Dag 1 - Inleiding en patiëntenrechten
Dag 2 - Patiëntenrechten in bijzondere situaties
Dag 3 - Klacht- en tuchtrecht, kwaliteit en toezicht, medisch strafrecht
Let op: wanneer bij een accreditatie nog geen punten staan vermeld, betekent dit dat de aanvraag nog in behandeling is. De punten zijn dan nog niet definitief toegekend. Zodra de accreditatie is goedgekeurd, vermelden wij het aantal toegekende punten op deze pagina.
Staat jouw beroepsgroep er niet bij?
Neem dan contact op met je eigen beroepsvereniging en vraag of één van de vermelde accreditaties voldoende is om zelf punten aan te vragen met een aanwezigheidsbewijs of certificaat van Medilex. In veel gevallen kun je je certificaat, het programma en de urenindeling zelf indienen bij je eigen register.
Veel gestelde vragen
Deze cursus is ontwikkeld voor:
En andere geïnteresseerde zorgprofessionals of juristen.
Carolien van Weering – partner en advocaat gezondheidsrecht, Legaltree
Marloes Roetert Steenbruggen-Hulshof – advocaat gezondheidsrecht bij Dirkzwager
Milou Janssen – advocaat gezondheidszorg bij Dirkzwager
Sabine Muntinga – jurist gezondheidsrecht, VvAA
Simona Tiems – advocaat gezondheidsrecht, Legaltree
Valéry Daniels – advocaat gezondheidsrecht, VvAA RechtsbijstandVroegboekprijs:
€ 1.395,- excl. btw
Geldig bij inschrijving tot vier maanden voor de start van de cursus.
Standaardprijs:
€ 1.495,- excl. btw
Prijs is inclusief lunch, digitaal naslagwerk, hand-outs en koffie/thee.
Groepsinschrijving:
Voor het gelijktijdig inschrijven van grotere groepen deelnemers maken wij graag aangepaste afspraken. Neem hiervoor contact op met ons via info@medilex.nl
Let op! Kortingen kunnen niet gecombineerd worden. De hoogste korting gaat voor.
Leren werkt het best als het aansluit bij de praktijk. Daarom verzorgen wij onze nascholingen ook graag incompany – op een moment en plek die voor jullie prettig is.
Hebben jullie specifieke vragen of leerbehoeften? Dan ontwikkelen we samen een programma dat écht past bij jullie team en dagelijkse werk.
Of het nu gaat om samen reflecteren, het verdiepen in een actueel thema of het opfrissen van kennis: we denken graag met jullie mee.
Zorg dan dat de trainer naar jullie toekomt, met een programma voor jullie organisatie!
In groepen van maximaal 20 personen worden jullie bij de hand genomen door deze complexe materie, met veel ruimte voor vragen. En dat alles op je eigen locatie – dus geen reiskosten en minder tijdsverlies!
Heb je belangstelling voor een in-company over dit onderwerp? Neem dan contact op met Annemarie en wij ontwikkelen een nascholing op maat voor jullie organisatie.
Kijk voor meer informatie op de incompany pagina

DGA
Neem dan contact met mij op via de onderstaande button, dan help ik je graag verder!
030 693 3887 Stel hier je vraagHet merendeel van onze cursusdeelnemers en aanvragen zijn zeer tevreden over onze service en komen daarom regelmatig bij ons terug!