Reviews
Het merendeel van onze cursusdeelnemers en aanvragen zijn zeer tevreden over onze service en komen daarom regelmatig bij ons terug!
Een cliënt in behandeling reageert anders dan je verwacht. In gesprekken lijkt informatie niet goed te landen en adviezen worden moeilijk opgevolgd. Je vraagt je af: speelt er naast de psychiatrische problematiek mogelijk ook een licht verstandelijke beperking?
In de psychiatrie komt een licht verstandelijke beperking (LVB) of zwakbegaafdheid relatief vaak voor. Wanneer dit niet wordt herkend, kan diagnostiek en behandeling minder goed aansluiten bij het niveau van de cliënt. Het tijdig signaleren van een LVB is daarom belangrijk voor passende zorg.
Tijdens de cursus LVB in de psychiatrie verdiep je je in de herkenning, diagnostiek en behandeling van cliënten met een LVB of zwakbegaafdheid binnen de GGZ. Je leert hoe je diagnostiek en behandeling aanpast aan de mogelijkheden van de cliënt.
Na afloop van deze cursus:
• Heb je inzicht in de prevalentie en kenmerken van LVB en zwakbegaafdheid binnen de psychiatrie
• Kun je signalen herkennen en cliënten screenen op een mogelijke LVB
• Begrijp je hoe psychiatrische diagnostiek kan worden aangepast bij deze doelgroep
• Heb je inzicht in psychiatrische ziektebeelden en mogelijke valkuilen in de behandeling
• Ken je passende behandelstrategieën en (non-)farmacologische interventies
• Weet je hoe je communicatie afstemt op het niveau van de cliënt
De driedaagse cursus combineert theorie met praktijkgerichte voorbeelden en casuïstiek. Onder begeleiding van ervaren docenten werk je aan herkenbare situaties uit de GGZ en ontwikkel je handvatten die je direct kunt toepassen in je dagelijkse praktijk.
Wil je LVB binnen de psychiatrie beter herkennen en behandelen? Schrijf je dan in voor deze cursus.
De cursus 'LVB in de GGZ' bestaat uit drie interactieve contactdagen van 9.30 tot 16.00 uur. Met een volledig verzorgde lunch en twee koffiepauzes, in de ochtend en de middag. De cursus vindt plaats op de volgende momenten:
Editie najaar 2026: woensdag 23 september, donderdag 1 & 8 oktober
Dag 1: Diagnostiek van een LVB/ZB
Dag 2: Psychiatrische diagnostiek
Dag 3 : Behandelen & Beleid
Let op: wanneer bij een accreditatie nog geen punten staan vermeld, betekent dit dat de aanvraag nog in behandeling is. De punten zijn dan nog niet definitief toegekend. Zodra de accreditatie is goedgekeurd, vermelden wij het aantal toegekende punten op deze pagina.
Staat jouw beroepsgroep er niet bij?
Neem dan contact op met je eigen beroepsvereniging en vraag of één van de vermelde accreditaties voldoende is om zelf punten aan te vragen met een aanwezigheidsbewijs of certificaat van Medilex. In veel gevallen kun je je certificaat, het programma en de urenindeling zelf indienen bij je eigen register.
Veel gestelde vragen
Deze cursus is speciaal ontwikkeld voor:
En overige geïnteresseerden.

Erik Boot – arts VG, ’s Heeren Loo
Erik is arts VG en werkt al circa 25 jaar in de zorg voor mensen met een verstandelijke beperking. Zijn expertise ligt bij psychiatrische aandoeningen, veroudering en genetische varianten, zoals 22q11.2 microdeleties. Daarnaast is hij verbonden aan het 22q11.2 expertisecentrum in Maastricht en consulent voor het CCE.

Jeanet Nieuwenhuis is kinder- en jeugdpsychiater met een achtergrond als huisarts. Na vijftien jaar werkzaam te zijn geweest in de kinder- en jeugdpsychiatrie maakte zij de overstap naar VGGNet (GGNet), waar zij zich richt op mensen met een licht of zwakbegaafde beperking (LVB/ZB) en complexe psychiatrie.
In 2022 promoveerde zij aan de Radboud Universiteit op onderzoek naar de prevalentie van LVB/ZB binnen de specialistische GGZ en de gevolgen van onderkenning voor behandeling en uitkomsten. Haar missie is om deze doelgroep beter zichtbaar te maken en passende diagnostiek en behandeling te bevorderen.
Vroegboekprijs:
€ 1.395— excl. btw
Geldig bij inschrijving tot vier maanden voor de start van de cursus
Standaardprijs:
€ 1.495,- excl. btw
Prijs is inclusief lunch, digitaal naslagwerk, hand-outs enkoffie/thee.
Voor het gelijktijdig inschrijven van grotere groepen deelnemers maken wij graag aangepaste afspraken. Neem hiervoor contact op met ons via het secretariaat .
*Kortingen zijn niet te combineren, de hoogste korting gaat voor.
Leren werkt het best als het aansluit bij de praktijk. Daarom verzorgen wij onze nascholingen ook graag incompany – op een moment en plek die voor jullie prettig is.
Hebben jullie specifieke vragen of leerbehoeften? Dan ontwikkelen we samen een programma dat écht past bij jullie team en dagelijkse werk.
Of het nu gaat om samen reflecteren, het verdiepen in een actueel thema of het opfrissen van kennis: we denken graag met jullie mee.
Zorg dan dat de trainer naar jullie toekomt, met een programma voor jullie organisatie!
In groepen van maximaal 20 personen worden jullie bij de hand genomen door deze complexe materie, met veel ruimte voor vragen. En dat alles op je eigen locatie – dus geen reiskosten en minder tijdsverlies!
Heb je belangstelling voor een in-company over dit onderwerp? Neem dan contact op met Annemarie en wij ontwikkelen een nascholing op maat voor jullie organisatie.
Kijk voor meer informatie op de incompany pagina

Scholingsontwikkelaar
Neem dan contact met mij op via de onderstaande button, dan help ik je graag verder!
030 693 3887 Stel hier je vraagHet merendeel van onze cursusdeelnemers en aanvragen zijn zeer tevreden over onze service en komen daarom regelmatig bij ons terug!