Nascholing voor jou!
Geaccrediteerd
Onafhankelijk
Dit congres heeft in het verleden plaats gevonden. Kijk op onze nascholingen pagina voor ons huidig aanbod van congressen, cursussen en opleidingen.

Wanhopige jongeren

Omgaan met zelfverwonding en suïcide bij scholieren

Donderdag 6 oktober 2011

Congres

Er is een nieuwe trend op Youtube. Films en foto’s van automutilatie dienen als voorbeeld voor jongeren. Zelfverwonding komt veel voor bij jongeren en kan zelfs leiden tot suïcidepogingen. Tussen de 14 en 24 procent van de tieners verwondt zichzelf. Wat zijn de kenmerken, achtergronden en risicofactoren? Wanneer leidt zelfverwonding tot een suïcidepoging? Wat kunt u doen aan preventie?

Weet om te gaan met zelfverwonding en suïcideneigingen bij scholieren!

Op donderdag 6 oktober organiseert Medilex de studiebijeenkomst ‘Wanhopige jongeren’. Onder leiding van de dagvoorzitter worden onder meer de volgende onderwerpen behandeld:

  • Wat is het verschil tussen zelfverwonding en een suïcidepoging? 
  • Wat is de verantwoordelijkheid van de school?
  • Vertrouwelijkheid en zwijgplicht – hoe ver mag u gaan?
  • Charlie Bee (ervaringsdeskundige) vertelt hoe haar depressie leidde tot zelfmoordpogingen

Naast de praktische informatie van deskundige sprekers, krijgt u in de middag een gesprekstraining. Aan de hand van eigen casussen uit de praktijk gaat u zelf gesprekken oefenen.

Help leerlingen die zichzelf verwonden en/of suïcideneigingen hebben. Weet wat u moet doen om erger te voorkomen! Klik hier om u direct in te schrijven voor het congres of hier om het volledige programma te bekijken.

Bij de 4e inschrijving is de 5e gratis!

Vragen over deze nascholing?

Neem dan contact met ons op via de onderstaande button, dan helpen we je graag verder!

Stel je vraag
Secretariaat Medilex
030 693 3887
Postbus 289 | 3700 AG Zeist | info@medilex.nl

Gerelateerde nascholingen